עומר טל | מעצב פנים

עומר טל עיצוב פנים דירה במכבים

עיצוב מטבח – 20 מחשבות, טיפים ועצות

המטבח הוא הלב הפועם של הבית. עיצוב מטבח בדרך נכונה יבטיח חוויית חיים טובה ומספקת, מלאת חיות, הנאה וטעם. אבל איך מגיעים לתוצאה שאנחנו מרוצים ממנה? קבלו מדריך שימושי עם עצות, טיפים ודגשים, לכל מה שצריך לשים לב אליו בבואכם לתכנן את מטבח החלומות שלכם.

תוכן עניינים

עיצוב מטבח

כישראלים האוכל הוא דבר חשוב בחיינו, הן ברמה התרבותית והן ברמה האישית. המטבח הישראלי משולב ברבדים משמעותיים בחיינו – בחגים, במפגשים חברתיים, בארוחת שבת, ברגע של שקט, בדפדוף אקראי בעיתון. תוכניות הקשורות בבישול שזורות בלוח השידורים והן חלק מהשיח התרבותי היומיומי.

המטבח הוא לב הבית – מרכז העניינים, נקודת המפגש העיקרית. עוד מימי גולדה מאיר, ישיבות מדיניות סודיות נקראות מטבחון – כדי להדגיש את האינטימיות והצמצום של המטבח. במטבח מניחים את מפתחות ונחים. במטבח אנחנו משתפים בקורותינו. כשבאים חברים טובים, אנחנו יושבים איתם לקפה אינטימי במטבח. לפעמים הילדים מכינים שיעורי בית ליד ההורים בפינת האוכל. בשל היות המטבח חלק מחוויית האירוח והמפגש החברתי, יש לאסטטיות שלו חשיבות רבה.

אפשר לקבל החלטות הקשורות בעיצוב מטבח בשלל דרכים: החל בשיטוט באיקאה, עבור דרך ייעוץ של חברות מטבחים שונות, גלישה בפינטרסט, וכמובן עבודה עם מעצב פנים, לה יש יתרונות רבים.

שני נשים בשיח רעים במטבח

מיקום המטבח בבית

פעם המטבח היה חדר, כמו כל החדרים בבית – כמו חדר שינה או חדר ילדים. בעשורים האחרונים הוא נפתח לחלל הראשי – לסלון. בבתים מסויימים יש מטבח טיגונים ומטבח אחר שהוא מטבח יותר יפה וייצוגי.

שרטוט של בית על אייפד וברקע יש מטבח

שלבי התכנון של מטבח

בבואנו לתכנן מטבח, דבר משפיע על דבר, ולכן צריך לעבוד לפי סדר הפעולות הבא:

א. תכנון המטבח בהתאם לחלל הנתון.

ב. תכנון ארונות המטבח, תוך חשיבה על האלמנטים שישובצו בהם – מוצרי החשמל, הכיור וכיוצא בזה.

ג. תכנון נקודות החשמל, האינסטלציה והתאורה.

ד. בחירת חזיתות – הגמר החיצוני של המטבח – פורמייקה, צבע, פורניר וכו'.

ה. בחירת סגנון הידיות – חיצוניות, מותקנות על החזית, או ידיות אינטגרליות שהן חלק מובנה בחזית עצמה.

ו. בחירת משטח העבודה.

ז. בחירת הכיור.

ח. בחירת הברז.

ט. חיפוי הקיר.

תכנון מטבח ביחס לחלל הבית

בשלב הראשון אנחנו בודקים את המקום שמוקצה למטבח – האם זהו המקום האידאלי? האם הוא מתאים כפי שהוא או שצריך לעשות שינויים במבנה? אולי צריך לשנות מערכות חשמל, תאורה, מים או הגז. אולי צריך להזיז או להגדיל חלונות. 

האם הזרימה של התנועה והאויר מותאמים למיקום הנוכחי?  איך המטבח ממוקם ביחס לכניסה לבית? מה רוצים לראות כשנכנסים? את המקרר או את הארונות היפים. האם כשאנו יושבים בפינת האוכל אנחנו נמצאים עם הגב או עם הפנים לדלת הכניסה? 

ושאלת השאלות בהקשר של עיצוב מטבח – מה עם אי? האם זה דבר חשוב לנו? ואם כן, איפה הוא ימוקם? עוד על זה, בהמשך.

איך יודעים מה ההחלטה הנכונה?

לשמחתנו אין חוקים ברורים לתכנון מטבח. אנחנו מתכננים אותו ואת כל שאר הבית בהתאם לצרכים, לאופי, לתחושות ולהרגלים שלנו. הכלל המנחה הוא – לקחת את סיטואציות החיים ולהשלים אותן בעזרת תכנון

למה צריך מעצב לצורך עיצוב מטבח? הרי בשביל זה יש חברות שבונות מטבחים!

יש אנשים שפונים לעיצוב מטבח על ידי חברות המטבחים הגדולות. בדרך כלל מעצבת המטבחים לא רואה את ראיית הבית השלם וצריך לקחת את זה בחשבון. היא כן שואלת על הבית, אבל המענה אינו עמוק כמו זה שייתן מעצב פנים, מהסיבה הפשוטה שזו לא העבודה שלה ואין לה משאבי זמן מתאימים. כאן פועל החוק הפשוט: משלמים יותר מקבלים יותר.

יתרון בולט בעיצוב מטבח על ידי מעצב פנים הוא שאפשר לייצר בעזרתו סקר שוק, תוך התבססות על נסיונו. על אותה תוכנית עם אותו מפרט אפשר לקבל מספר הצעות מחיר, ומשם לצאת להזמנה מחברת המטבחים המתאימה ביותר לצרכינו.

תכנון הוא הבסיס והמפתח להכל. לאחר שיש תכנון מסודר, תהליך הבנייה נעשה בצורה מסודרת ונחסכים תסכולים והוצאות מיותרות. והדבר הכי חשוב – יש לנו מטבח שמתאים לצרכינו ומשפר את אורח החיים שלנו למשך שנים רבות. תכנון שכזה נעשה בדרך כלל על ידי מעצב פנים.

מראה המטבח

לכל בית יש אופי וסגנון ייחודי לו. זה נובע מאופי הדיירים ומעוד משתנים כמו איך קיבלו הדיירים את הבית מלכתחילה.

המראה של המטבח בא לידי ביטוי בחומרים החיצוניים שמהם הוא מורכב. אנו נשתדל לעצב כך שעיצוב המטבח יתכתב עם הסגנון והשפה העיצוביים של הבית, על מנת שתהיה זרימה והמשכיות במרחב.

איבזור

מכונת קפה במטבח

יש שני סוגים של איבזור במטבח: 

  1. אביזרים גדולים שמשתלבים בנגרות ויש להם אפילו ערך עיצובי.
    כאן נמצא את המקרר, המדיח, התנור, הכיריים, המיקרוגל, קולט האדים, בר המים וטוחן האשפה.
  2. אביזרים קטנים, ניידים, שנמצאים על השיש או באיחסון נסתר.
    לדוגמא: נינג'ה גריל, קיטשן אייד, מעבד מזון ומיקסר, מכונת הקפה וכו'.

אפשר להסתכל על הדברים כמסה של חומר שיש בחלל – מסה של צבע וצורה. לאיבזור החשמלי והמכני במטבח יש מסה משמעותית, ולכן יש להתייחס אליה, בבואנו למקם אותו. מעבר לכך, הדברים צריכים להיות מתוכננים בצורה טובה כך שייפתחו בצורה טובה ויהיו נוחים לשימוש יומיומי.

היבט נוסף באיבזור חשמלי, הוא שצריך לתכנן את המערכות שתומכות בו: שקעים, צינורות מים, צינורות גז וכו׳.

משטח העבודה

קערת תותים וכוס שתיה על שיש במטבח

משטח העבודה הוא תמיד עניין. למה? כי הוא יקר ומגוון, מתחדש ומשתנה, ועם זאת יש תמיד את הקלאסיקה שכולם מכירים מבית ההורים.

משטח העבודה משפיע מאד על הרושם שלנו מהחלל, ולכן הוא משמעותי ביותר בהקשר של עיצוב מטבח.

עולם השיש מתחלק לחמישה אגפים:

שיש קיסר הקלאסי

תערובת של קוורצים עם דבקים חזקים. זהו מוצר טוב. 

יתרונות: קל לתיקון במקרה של שבר. יחסית זול ביחס לאחרים. מראה הומוגני. יש צבעים שונים. הוא קצת אולד פאשן במובן החיובי.

חסרונות: עלול לספוג כתמים. לא ניתן להניח עליו דברים חמים. עלול להתפוצץ.

שיש גרניט

מחצב טבעי. יש הרבה סוגי משטחים מגרניט. הגרניט מגיע בדרך כלל בשילוב עם קווארץ. אלה משטחים מאד חזקים שמורכבים מחתיכה אחת בדרך כלל. זהו שיש מאד יפה, עם גימור מבריק, מאט, מלוטש.

היתרונות – משטח עבודה יפה ומיוחד: לא יהיה כזה במקום אחר, בשל האופי של המינרל בגוש הספציפי הזה. הוא מאד חזק ואפשר לשים עליו דברים חמים בדרך כלל. תיקון שבר – קל יחסית לביצוע.

חסרונות – מאד יקר. עלול לספוג כתמים, אבל בגלל הססגונניות שלו זה פחות מפריע בעין אם יהיה כתם. תלוי מאד בסוג הגימור. 

משטחי פורצלן

זהו משטח העבודה הכי נפוץ כרגע בשוק. לקחו את הטכנולוגיה של רצפת פורצלן והעתיקו אותה למשטחים גדולים. מדובר בתערובת של זכוכית עם הטבעה ממוחשבת שמאפשרת להקנות למשטח מראה מאד דומה לשיש טבעי או לפורצלנים. טאג' מאהל למשל. מדפיסים שיש סינטטי שייראה אותו דבר. או אם מישהו רוצה משטח דמוי מראה חלוד. מדפיסים ברולוציה נמוכה וזה נראה כמו ברזל חלוד – מראה מאד אמין. 

יתרונות – משטחים מחוסמים מחום. אפשר להניח כל טמפרטורה. מאד חזק. שום חומר או חומצה לא יכולים לפגוע בהם. אנטי בקטריאלי. לא סופח כלום. ניתן להשיג תוצאות מאד טובות.

חסרון – בפינות או במקומות רגישים מכה חזקה יכולה לשבור אותו. זו צריכה להיות מכה מאד חזקה. בגלל אופי החומר קשה יותר לעשות תיקון. יש חברות שנותנות אחריות וגם אם קשה לתקן יבצעו החלפה במסגרת האחריות.

מחיר – בין הבינוני לגבוה. תלוי בדגם ובחברה.

בוצ'ר

משטח עבודה העשוי מרצועות עץ המודבקות בחיבור שתי וערב.

קוריאן

משטח שיש שניתן לגוון בקלות ולהשיג תוצאות עיצוביות יפות. אני לא ממליץ על משטח זה בשל רגישותו לחום.

טיפים

טיפ 1: חשוב מאד לתכנן מספיק משטח עבודה. המשטח הכי חשוב הוא זה בין הכיור לכיריים.

טיפ 2: מתי לקבל את ההחלטה? לרוב נבחר את סוג משטח העבודה אחרי שנדייק את מראה החזיתות של המטבח.

חיפוי הקיר

חיפוי קיר במטבח עם מתלה וכלים על השיש

חיפוי קיר – backslash – הוא מה שנמצא על הקיר מעל למשטח העבודה, ומטרתו היא להגן את הקיר מכל הלכלוכים והרטיבות, השפריצים של השמן והטחינה של המרק הכתום וכו', אחרת נצטרך לצבוע את הקיר כל שבוע…

בבית עם עיצוב נקי נימנע מחיפוי קיר ונטפל בקיר עם צבע. תמיד נבחר את חיפוי הקיר אחרי שנבחר את משטח העבודה. 

בעבר היה נהוג לחפות אזורים מסויימים בלבד – רק אזור הכיור והגז. זה כבר לא קורה היום מסיבות של טעם וסגנון. בדרך כלל החיפוי נמצא לאורך כל הקיר בגובה של 30 ס"מ (פעם  זה היה בגובה 60 ס"מ לערך.)

ייתכן חיפוי לאורך כל הקיר, תלוי בצורך הפרקטי והעיצובי. למשל במקום שבו אין ארונות, ניתן להפוך את החיפוי לאופי הקיר עצמו.

חיפוי יכול להיות גם מעץ – עם גמר טוב של לכה, למשל. הכל עניין של איזה איזונים אנחנו רוצים לייצר בחלל. 

בבואנו לתכנן את חיפוי הקיר אנו מפעילים שיקולים של מסה, צבע, טקסטורה – אם נשתמש בטקסטורה נרצה שהחיפוי יועצם על ידי תאורה, ועל זה נדבר בפרק התאורה.

מכיוון שהסגנון המודרני, הקווים הנקיים, הנורדיים, מאד רווחים ואהודים על ידי הקהל, חיפוי הקיר נוטה להיות מאד נקי, עד כדי כך שנהיה ללא חיפוי קיר. אז נטפל בו בגמר הצבע, כך שיהיה רחיץ נניח עם צבע שמן. יש מספר פתרונות ייעודיים לכך בשוק.

חשוב שקיר כזה יהיה חלק. יש מספר אפשרויות:

אפשר לעלות עם אותו משטח שיש על הקיר. זה יותר יקר, אבל זה מאד יפה ופרקטי.

עדיין לא זונחים את חיפוי האריחים: היום האריחים הקטנים יכולים לתת ערכים של צבע, של צורה ושל טקסטורה. כך הם מעשירים את המטבח. פחות מעדיפים שימוש באריחי ביניים בפרופורציה של רבועים מלבניים שכאלה. פחות עובדים עם הגריד הגדול. נעדיף ממש ללא גריד – את הפלטה עצמה, או גריד ממש קטן. שימו לב שהגריד הבינוני – 30 על 60 – פס מן העולם. שייך למחוזות הוינטאג' הלא מחמיאים.

הגריד הקטן – גריד הלבנים bricks – הוא עולם עשיר שאינו שייך בהכרח לעולם העיצוב הכפרי אלא גם למגוון רחב מאד של עיצובים. זה תלוי במראה ובשיטת הפריסה שלהם: לאו דוקא בצורה דמויית חומה אלא גם באנכי או באלכסון. 

חוץ מלבנים, יש גם אפשרות לחפות את הקיר בזכוכית. גם היא חומר שצריך להשתמש בו בצורה נכונה וחכמה. זכוכית המט-משי נותנת מראה איכותי ויוקרתי אבל עדיין עם מראה יותר עדכני. הזכוכית של פעם, המבריקה עם הצבע מאחורה יכולה לקחת אותנו לטעם של פעם, שאינו מחמיא לטעם של היום.

הכיור והברז

יש ממלאת סיר במים במטבח

הכיור

הידעתם? עיצוב מטבח ותכנונו מושפעים מאופיו של הכיור. המשיכו לקרוא כדי להבין למה. 

יש שני סוגים עיקריים של כיורים: כיור נירוסטה וכיור חרסית.

יש גם כיור בנוי ממשטח העבודה – מהשיש עצמו. זה מאד יקר.

כיורי נירוסטה

היתרון של כיור נירוסטה זה שהוא קל לניקוי. החסרון: נשרט בקלות. חשוב לבחור נירוסטה איכותית על מנת שלא יחליד.

כיורי חרסית

יש מגוון של כיורי חרסית. הם מגיעים בפלטה של עד שישה גוונים שיכולים להשתלב במשטחי העבודה השונים. יש איכויות שונות בין הכיורים, דבר שמשפיע על החוזק ותחזוקת הנקיון שלהם.

איך בוחרים כיור?

הצורה של הכיור קשורה לטעם אישי ולסגנון המטבח. לפעמים נרצה להשתמש בנירוסטה, כי זה יתאים לסגנון שלנו. לפעמים נרצה להשתמש כמה שיותר בגוונים של המשטח.

הדברים שאנחנו לוקחים בחשבון זה גודל הכיור, העומק שלו, הרוחב שלו והגובה.

הדברים האלה משפיעים על הארון. ככל שהכיור יותר גדול הארון צריך להיות יותר גדול.

בתכנון לא נכון לא נוכל לבחור בכיור שאנחנו רוצים, אז טיפ לחיים: לבחור את הכיור לפני שמתכננים את הארון.

כיור לא חייב להיות גדול. בעולם המדיח לא חייבים כיורים גדולים. זה תלוי בגודל התבניות, למשל. אם יש לנו תנור ברוחב 90 ס"מ עדיף שיהיה כיור גדול, כדי שאפשר יהיה לנקות אותן בנוחות.

לאוכלוסיה ששומרת כשרות אפשר לעשות שני כיורים נפרדים (במטבח גדול) או כיור מפוצל, שהוא פחות נוח כי הוא תופס הרבה מקום על משטח העבודה.

אחד הדברים שמרגיזים אנשים זה הכתמים שיש בכיור. כיור נירוסטה יכול להיות הפתרון, או תחזוקה שוטפת ושימוש בחומרי ניקוי נכונים.

הברז

הברז הוא אחד הדברים שהכי משתמשים בהם במטבח. הוא צריך להיות נוח ופרקטי מצד אחד. מצד שני יש לו ערך עיצובי מאד משמעותי. הוא עומד במקום מאד בולט מעל השיש, ויש לו נוכחות. לכן נבחר ברז שישתלב עם המראה וגם ייתן מענה פונקציונלי מעולה.

יש הרבה ברזים, בסגנונות ובציפויים שונים.

רוצים ברז עם צבע? עדיף לבחור ברז שהצבע הוא חלק מהיציקה עצמה, שהכניסו את הצבע בתוך הסגסוגת של הכיור.

עוד דבר שקיים היום בשוק אלה ברזי מתכת נטולי סגסוגת עופרת. אלה ברזים יותר בריאים אך הם עולים יותר כסף. 

תאורת המטבח

אישה במטבח ותאורה צהובה מתחת לארונות, כשמהצד נכנס אור לבן בהיר ויפה מהחלון

תאורה היא נדבך חשוב מאד בתחום של עיצוב מטבח, משום שבאופן טבעי התאורה צובעת את ה״תפאורה״ שאנו מייצרים ומשפיעה על החוויה כוללת.

מכיוון שהמטבח הוא חלק משמעותי מהבית, ולרוב הוא חלק מהסלון ופינת האוכל, נרצה לשלב בו תאורה טכנית – תאורת עבודה, ובהחלט גם תאורה דקורטיבית שתחמיא לחומרים השונים שממנו מורכב המטבח, לצבעוניות, שתהיה חלק מהאוירה הכללית של הבית.

בנוגע לתאורה הטכנית – נרצה שמשטחי העבודה יהיו תמיד מוארים היטב. כאשר אנחנו עומדים אנחנו לא נטיל צל על משטח העבודה. במקומות שבהם התאורה מגיעה מהתקרה נמקם את התאורה בקו השיש – במרחק קטן יחסית מהקיר.

במקומות בהם נשלב ארונות גבוהים, חשוב להקפיד שבחלק התחתון של אותו ארון או מדף תהיה תאורה, כדי שלא יהיה צל על משטח העבודה.

סוגי תאורה רלוונטית לעיצוב מטבח

תאורת לד

רוב התאורות הן תאורות פרופיל לד – פיזור של אור בעוצמה גדולה. יחד עם זאת היא מתאימה לעיצובים מסויימים.

פסי סגירה

תאורה נוספת היא פסי הסגירה (מגנטי או מכני). בפסי הסגירה ניתן לשלב גופי תאורה באמצעות ספוטים. זו תאורה מעט יותר דרמטית ויותר מעצימה חומרים.

פרזולים

מגירת מטבח פתוחה עם צנצנות מלאות אורז וירקות ליד

פרזולים הם מערכות המסילות של המגירות, הצירים של הדלתות, הקלפות וכיוצא בזה. הם מהווים חלק משמעותי בחוויית המטבח וגם בעלויות.

ההמלצה בנושא פירזולים היא לא להתפשר על חברה זולה. לקחת חברה רצינית, גדולה.

החברות המובילות בשוק הן גראס, בלום ואתי, כולן חברות גרמניות במקור.

בתוך החברות עצמן יש מספר דגמים במנעד עלויות שונה.

את הדגש לעבודה עם חברות אלה צריך לשים בעבודה מול בעלי המקצוע, ולהקפיד על כך שכל חלופה, במידה ותהיה כזו, תעמוד בסטנדרטים גבוהים.

איחסון במטבח

ארונות עליונים ותחתונים מעל כיור במטבח

בתחום האיחסון, צריך לענות על הדברים הבאים: שיהיה מספיק מקום, שיהיה פרקטי ושיהיה יפה. זה המקום בו עיצוב מטבח ותכנונו נפגשים ויוצרים הרמוניה ויזואלית ופרקטית.

מקומות איחסון במטבח הם: מגירות, ארונות, מדפים, איבזור נשלף – מזווה נשלף, מגירה מתחת לכיור, פח נשלף.
השקעה באיחסון מייקרת את העלות אבל מייצרת נוחות ומתאימה בעיקר במטבחים קטנים.

ככל שיש לנו יותר כלים כך נצטרך חלל מטבח גדול יותר עם שטחי איחסון נרחבים.

חשוב לשים לב להרגלי הצריכה שלנו ולכמות הכלים השונים שנרצה לאחסן.

תכנון בפועל של שטחי איחסון

קיטלוג

איך מסדרים את המטבח ככה שלא נאבד שליטה? איך נדע שיש לנו מספיק מקום? 

התשובה: מייצרים קיטלוג. לכל מגירה או ארון יש נושא משלהם. נציין את זה כבר בתוכנית. זה יעזור לנו להבין האם יש לנו מספיק מקום או שצריך לייצר עוד מקום עבור אותה קטגוריה. למשל, אם יש הרבה סירים, ננסה להבין את כמות השטח הרלוונטי שצריך להקצות להם.

לאחר מכן נקבע את מיקום הסירים. הם צריכים להיות ליד הכיריים. זה נשמע מאד הגיוני אבל בדרך כלל לא עושים את התכנון הזה מראש.

נשתדל לתכנן את המטבח כך שכלל המוצרים היבשים יהיו נגישים. כשמגיעים עם הקניות הדברים היבשים יונחו במקום אחד והדברים הרטובים יונחו ליד המקרר, וכך הפיזור יהיה יותר מהיר, נוח והגיוני.

לגבי כל דבר נחשוב איך יהיה הכי נוח להשתמש, ולפי זה נתכנן. איך הכי נוח לפרוק את הדברים מהמדיח? לפי זה נמקם את מגירת הסכו"ם והצלחות.

לכל משפחה יש הגדרות משלה – כל מיני דגשים: כוסות יין, מגירת ממתקים, גאדג'טים וכו'. 

חלוקה פנימית

בתוך המגירה ניתן להשתמש באיבזור משלים שמייעל את הסדר. ככל שיהיו יותר קטגוריות ותת חלוקות, כך החיים שלנו יהיו יותר מסודרים, נמצא את הדברים והקניות שלנו יהיו מסודרות ויעילות. זה מתאים לאנשים שאינם מסודרים בהכרח. זה עושה את הסדר בראש.

גם אם במגירה יש בלאגן, הקטגוריה עושה את הסדר הכללי במטבח.

טיפ פרקטי של אלופים: על גבי התוכנית מסמנים איפה יהיה כל דבר. ביום מעבר הדירה מדביקים את התוכנית על הקיר ומתחילים לסדר. הכל נכנס למקום. זה מצריך תכנון מדוייק מראש, אבל משתלם מאד.

חשוב לראות את החיים במטבח ולפי זה לייצר את החשיבה על הפרטים הקטנים. למשל, יכול להיות שיש מקום למגירת קפה, והסכו"ם נמצא במקום אחר, אז ליד המכונת קפה נקצה מקום לכפיות וכוסות קפה, וזה יעשה את החיים יותר טובים בהקשר של הקפה.

ככל שהמקום יותר קטן, כך יותר מורכב ליצור החלטות כאלה.

עומק

יכול להיות שיהיו מקומות בהם האיחסון יהיה בעומק פחות מ 60 ס"מ. נניח 40 ס"מ. זה יתפוס פחות נפח במרחב, אבל זה יאפשר נראות ונגישות של הדברים המאוחסנים. לפעמים ארון יכול להיות בעומק 12 ס"מ. זה יוצר ניצול של נישות ומיטוב של החוויה במטבח.

עוד מקום שניתן לשימוש: המטבח בדרך כלל יושב על רגלי פלסטיק. ניתן לייצר גם שם מגירות נשלפות.

יש דברים שיהיה יפה שיראו אותם – מוצרי חשמל מסויימים, צנצנות של חמוצים וריבות וכו'. זה מכניס הרבה יופי ואופי למטבח. לאוהבי הז'אנר.

רצפת המטבח

מאחר שלרוב המטבח פתוח לסלון ולמרחב הציבורי, בעדיפות נשתמש באותו סוג של ריצוף.

יחד עם זאת, לעיתים יש רצפת פרקט בסלון, ועולה חשש לשלב פרקט גם במטבח.

פרקט עץ וגם פרקט למינציה מוגן מים יכול להשתלב במטבח ללא בעיה.

לא קורה כלום לפרקט אם נשפך עליו סיר מים. אם סופגים ומנגבים הכל בסדר.

עץ שנרטב – לא קורה לו כלום. עץ שיושב בתוך מים יירקב. זה חומר טבעי. 

בהרבה מסעדות יש עץ.

מי שאוהב לשטוף את הרצפה, עדיף שיימנע מפרקט.

חלונות ופתחים

מטבח מואר עם עציץ ותנור, כיריים שטוחים חשמליים

המטבח הוא מקום שיש בו ריח של בישול וטיגון. תמיד נשתדל שיהיו במטבח פתחים, לפחות שניים, על מנת שתהיה זרימת אויר ותהיה כניסת אור טבעי. עיצוב מטבח עם פתחים רבים – זהו טיפ משמעותי לכל מי שנמצא בשלב התכנון.

אל תוותרו על חלון

היום בחלק מהבניות בבנייה רוויה, המטבח ממוקם בצורה כזאת שאין בו חלון. מבחינת תקן, אין תקן למטבח עם חלון, לעומת חדר מגורים, אשר מחוייב בחלון. מטבח ללא חלון זה כן תקני.

לכן המתכננים מנצלים את הדבר: נעזרים בוונטה ובקולט אדים ומייצרים מטבח ללא חלון על מנת להקל על תכנון הבית ולחסוך עלויות בנייה, אבל אנחנו תמיד נשאף לכך שכן יהיה חלון במטבח.

פתחים אחרים

אם מדובר בבית קרקע, נשאף שתהיה יציאה החוצה מהמטבח. זה נוח ומייצר קשר בין הגינה למטבח. מאפשר זרימה של אויר ואור.

אפשר לייצר מטבח חוץ שקשור לאירוח בחצר, וכך להרחיב את החוויה.

טלויזיה במטבח

טלויזיה מעל השיש במטבח

לפעמים עולה הצורך של מיקום טלויזיה במטבח. זוהי סוגיה משמעותית בעיצוב מטבח ורצוי לתכנן זאת בקפידה.

איפה נמקם את הטלויזיה?

הנה מספר מחשבות על יצירה של חוויית מסך במטבח:

1. הטלויזיה בסלון יודעת לפנות למטבח. אולי בעזרת מטבח.

2. אפשר לשלב טלויזיה בעזרת נגרות באחד הקירות או לצד ארון.

3. אם קיים אי ישיבה במטבח, השאיפה תהיה שאפשר לשבת ולצפות בטלויזיה מאזור האי.

בעידן האייפדים והטלפונים, בדרך כלל הטלויזיה אינה נפוצה במטבחים. לכן הכי נפוץ לשים טלויזיה בקרבת אי כדי שאפשר יהיה לאכול ולצפות.

לרוב זה יהיה במסך קטן יותר.

טיפ: חשוב לתכנן מראש, כדי שנדע איפה לשים שקעי חשמל.

צריך לזכור שטלויזיה זה מלבן גדול ושחור, שאינו מוסיף יופי למטבח, ולכן אם לא חייבים אז עדיף להמנע. אין לטלויזיה ערך עיצובי.

עיצוב ותכנון פינת האוכל

מטבח ושתי פינות אוכל - אחת בתוכו ואחת מחוצה לו

שתי אפשרויות לפינת אוכל

במטבח יש שני אזורי אוכל:

1. שולחן. במטבחי ח' ור' ניתן למקם את שולחן האוכל ממש במרכז המטבח. זה מאד נוח להגשה ולסידור, פינוי ואירגון שוטף.

את שולחן האוכל נמקם או סמוך למטבח או במרכז המטבח. הראייה היא פונקציונלית, גם אם זה שולחן שאוכלים בו פעם בשבוע.

2. פינת אוכל. רצוי שפינת האוכל תהיה בסמוך למטבח. לא נרצה לעבור את כל הסלון כדי להגיע לפינת האוכל. מתי כן נרחיק אותה מהמטבח? זה יכול לקרות במקרים בהם פינת האוכל מיוחדת מאד ואי אפשר לחמוק מכך שהיא תהיה רחוקה מהמטבח.

קצת על השולחן והכסאות

בשולחן אוכל חשוב לזכור שגובה השולחן והכסאות אינו עניין של סטנדרט. צריך לראות שהשולחן מתאים לדיירי הבית. יש ניואנסים של שני ס"מ וזה יכול להיות משמעותי. צריך לבצע התאמה.

לא תמיד חייבים שפתרון הישיבה יהיה כיסא. לפעמים ספסל יכול להיות פתרון הקשור בעיצוב המטבח, להקליל את המראה של הבית ולהכניס אוירה שונה ומיוחדת. סוג של פלפל. יש כיסאות ברוחבים שונים ובגבהים שונים. כיסא צריך להיות קודם כל נוח, אבל מדובר בפריט עיצובי.

אי במטבח

אי במטבח ליד שולחן אוכל

על יתרונות האי

אי הוא דבר מאד משמעותי במטבח, ומשמש לא רק לאוכל. האי מייצר כיכר – סירקולציה של תנועה במטבח ובחלל בכלל. זה מאפשר לשלב עבודה וגם ישיבה. אי מייצר אוירה בלתי מחייבת – מקום לסמול טוק. אי מייצר מפגשים חברתיים. ילדים יושבים ומכינים שיעורי בית.  אפשר לארח עם בופה על אי. לסיכום – לאי יש המון שימושים ואפשרויות, והוא מוסיף הרבה לבית ולמטבח. לא בכל חלל ניתן לבנות אי, אז שווה לתכנן זאת מראש, עוד בשלב הבנייה/שיפוץ/רכישה/תכנון של עיצוב מטבח.

מיקום האי והחוויה שהוא מייצר

האי יכול להיות קרוב לאזור הכיור או הגז. זה מאפשר לנו לבשל או לרחוץ כלים ולהיות עם הפנים כלפי הסלון. זה מייצר חוויית יחד נעימה.

אי יכול להיות גם מקום שבו יהיו הטלויזיה או הספריה שיפנו לחלון. בחללים קטנים זה מאפשר ניצול מיטבי של החלל. האי הופך להיות רהיט שפונה כלפי הסלון.

חשוב לזכור שישיבה באי היא מאד נוחה. לא מדובר בכסאות בר, שאינם נוחים, אבל מדובר בכסאות יותר גבוהים, שזורמים טוב עם מעבר ממצב עמידה לישיבה. כיום יש כסאות מאד נוחים ומעוצבים, וזה הופך את האי לתענוג.

איחסון באי

אי הוא לגמרי מקום איחסון. הוא יהיה בגובה 90 ס"מ ואז אנחנו משתמשים באיחסון בצורה היקפית, תוך התחשבות בפונקציונליות. תלוי במיקום בבית ובתכנון הכללי.

אפשר ישיבה אחד מול השני, או רק בצד אחד, וזה בעצם כמו בר. מייצר אינטראקציה אחרת מאשר לשבת ליד שולחן. אין בעיה להתקין כסאות ילדים על כיסא של אי. הילדים היותר גדולים תמיד אוהבים לטפס.

עיצוב חזיתות המטבח

מטבח עם ארונות למעלה ולמטה

חזית המטבח – המעטפת החיצונית – היא זו שקובעת את הסגנון, המראה והחוויה של עיצוב המטבח. זה הבגד של המטבח.

אותו עיצוב יכול להראות ולהרגיש אחרת, תלוי בחזיתות שנבחר.

מה משפיע על החזיתות

א. החומר והמראה של החזית עצמה.

ב. סוג הידית – אינטגרלית או חיצונית.

לרוב החזיתות יהיו עשויות מ MDF ירוק מוגן מפני מים. החזית עצמה יכולה להיות עטופה בגמר של צבע/פורמייקה/פורניר/זכוכית/פורצלן.

הדלתות יכולות להיות חלקות או עם חריטה. המראה יכול להיות מאד נקי, אבל חריטה תוסיף סגנון.

מראה המטבח יתקשר לחלל הכללי, יתקשר איתו.

בבואנו לבחור מעטפת חיצונית נתייחס למסת הארונות והצבע ולמכלול החומרים בחלל.

עיצוב מטבח זה מקצוע - ואני כאן בשבילכם

עומר טל - עיצוב פנים

אם אחרי שקראתם את כל העצות שכאן הבנתם שתכנון ועיצוב מטבח זה משהו שאתם צריכים בו עזרה, אתם מוזמנים לפנות אלי לשיחת ייעוץ וקבלת הצעת מחיר לתכנון המטבח המושלם עבורכם. עבודה עם איש מקצוע תביא אתכם בבטחה אל היעד ותעניק לכם חוויית חיים טובה ושמחה.

עיצוב מטבח - השאירו פרטים ואחזור אליכם

שתפו:

פייסבוק
טוויטר
פינטרסט
וואטסאפ
אימייל
הדפסה

רשימות נוספות

דגם של בית על תרשים אדריכלי וידיים של עוד בעלי מקצוע בוחנים את העבודה

מעצב פנים – אולר שוייצרי לפרוייקט שלכם

למה לקחת מעצב פנים אם אני יכול לבחור לבד את הספה ואת המנורה? למה צריך איש מקצוע נוסף אם כבר יש לי אדריכל? איך זה ישפיע על החיים שלנו? קראו מידע יקר ערך שיסביר לכם את החשיבות של עבודה עם מעצב או מעצבת פנים, ובאיזה פרויקטים כדאי לשלבם.

פינת אוכל וספריה בסלון

מעצב פנים במודיעין | עומר טל

מדריך למחפשים מעצב פנים במודיעין: מתי כדאי לקחת מעצב ומתי אין צורך? האם ההשקעה שווה ואיך זה יכול לחסוך לנו כסף? אל תתחילו פרויקט חדש לפני שקראתם את זה.

חלל מעוצב עם שולחן וכיסאות ומנורה צבעונית - עומר טל מעצב פנים

נווה מדבר – כתבה במגזין בית ונוי

פרויקט נווה מדבר מביא לידי ביטוי תכנים רבים בהם אני עוסק. אני גאה להציג בפניכם כתבה שנערכה אודות הפרויקט במגזין בית ונוי, על ידי הכתבת המוכשרת שירה רייז משולם.

פרויקטים להתרשמות

סלון ענק מואר על ידי ויטרינה של קיר שלם - ספה, שטיח וכורסאות מול מסך. רצפת עץ רחבה.

בית פרטי במכבים

בית פרטי מכבים שיפוץ מאסיבי וכולל לבית ישן שנבנה בתחילת שנות ה-80 במכבים ועבר מהפכה של ממש: שינוי חזיתות הבית והרחבתו, יצירת מרחב שקט, נקי ועדין ויחד

שיפוץ בית פרטי

שיפוץ בית פרטי מכבים מייקאובר של החלל הפנימי על מנת לייצר תחושת חמימות וביתיות. מקום שעושה טוב. מילות מפתח: משפחתיות, אור, אינטימיות, פינוק, קן, חיוך.

דירה במכבים

יחידת דיור מכבים שיפוץ בית במכבים והמרת קומה ליחידת דיור נפרדת.  חיבור בין פנים לחוץ, תחושה של טבע קרוב במרחב עירוני. הושם דגש על החומרים ושימוש

דילוג לתוכן