עומר טל | מעצב פנים

מועדון משפחות בעיצוב עומר טל

פרויקט בקצה השמים ובסוף המדבר

שכשביקשו ממני לעצב את מועדון המשפחות במחנה רמון ניגשתי לאתגר בהתלהבות. דוקא האתגר התקציבי הוליד פתרון יצירתי שהביא לקסם של פתרון ולתוצאה מרשימה.

״בקצה השמים ובסוף המדבר יש מקום רחוק מלא פרחי בר״ אהוד מנור

שלוש שנים מחיי גרתי במדבר, במקום שכוח אל, פסטורלי ויפהפה. רחוק כל כך שרק בשביל לקנות סוכר חום, צריך לנסוע ארבעים דקות אל העיר הגדולה. גרנו במחנה רמון. זה בזכות אשתי ששרתה שם בקבע ונתנה לי את ההזדמנות להחשף לנפלאות המדבר והחיים במקום קטן.

מהמקום הזה נולדו לא מעט דברים טובים. ביניהם הפרויקט המיוחד שאתאר כאן. מדובר במועדון משפחות. כאלה שמעתיקות את חייהן לשנתיים שלוש, לסוף העולם ימינה. אל חבל ארץ קסום ולא נודע, בו אני אישית התאהבתי.

אותן משפחות זקוקות למעטפת, קהילתית ,תרבותית ,חינוכית ותעסוקתית. 

אותן משפחות עושות לא מעט וויתורים, מאמצים והקרבה. 

יום אחד פנה אלי יושב ראש ועד הישוב – למי שלא גר בשיכוני חיל האוויר, יש שם ממש סוג של ישוב אזרחי -ושאל אותי אם אני יכול לעצב את מועדון המשפחות. פגשתי אולם די משמים שנראה כמו תפאורה לסרט משנות ה 80,  עם בעיה אקוסטית אקוטית. בתור תושב הישוב שמחתי מאוד על ההצעה. 

300 מטר של אתגר אסתטי, אקוסטי ותקציבי, אני על זה.  

מועדון משפחות במחנה רמון לפני השיפוץ

היה לי ברור שהעיצוב של האולם צריך לספר את סיפורו של המקום, סיפורם של משרתי הקבע, סיפורן של המשפחות , סיפורו של המדבר.

מועדון משפחות במחנה רמון לפני השיפוץ
מתחילים את השיפוץ. בשלב הזה אני תמיד שואל את עצמי האם לא שכחתי משהו, אותה שאלה שאני שואל את עצמי בדרך לנתב"ג. כנראה ocd קל דווקא מסייע במקצוע.

אילוץ תקציבי הוליד את הרעיון לחסוך בשטח התקרה האקוסטית וליצור אריחים אקוסטים דמויי עננים שירחפו באולם. המהלך הזה שיפר באופן מדהים את האקוסטיקה מכיוון שאותם אריחים סופגים את גלי הקול בהיקף של 360 מעלות. כמו כן הם נתנו אשליה של תקרה גבוהה יותר ממה שהיא בפועל. עוד יתרון הוא שאותם אריחים אקוסטים שימשו כפלטפורמה להתקנת גופי התאורה. תקרת הבטון נצבעה בכחול עמוק על מנת לתת רקע קונטרסטי ולהדגיש את הריחוף.

מועדון משפחות במחנה רמון בזמן השיפוץ

את הקירות בחרתי לצבוע בצבעים מדבריים המשדרים צחיחות מדברית ומעניקים שקט ורוגע לחלל בשילוב רצפת פרקט בהירה. התאורה על הקירות, העמודים והאריחים האקוסטיים יוצרת דרמה בחלל, ומזכירה את שבירת קרני האור בשעות הבוקר או שעת השקיעה במצוקים ובביתרונות המדבר.

בעיקר יצרנו סביבה ראויה עוטפת ונעימה לקיום אירועים קהילתיים עבור אותן משפחות שמגיעות לסוף העולם ימינה.

עומר טל - עיצוב פנים - מועדון משפחות במחנה רמון

והנה התוצאה הסופית

שתפו:

פייסבוק
טוויטר
פינטרסט
וואטסאפ
אימייל
הדפסה

רשימות נוספות

עומר טל עיצוב פנים דירה במכבים

עיצוב מטבח – 20 מחשבות, טיפים ועצות

המטבח הוא הלב הפועם של הבית. עיצוב מטבח בדרך נכונה יבטיח חוויית חיים טובה ומספקת, מלאת חיות, הנאה וטעם. אבל איך מגיעים לתוצאה שאנחנו מרוצים ממנה? קבלו מדריך שימושי עם עצות, טיפים ודגשים, לכל מה שצריך לשים לב אליו בבואכם לתכנן את מטבח החלומות שלכם.

דגם של בית על תרשים אדריכלי וידיים של עוד בעלי מקצוע בוחנים את העבודה

מעצב פנים – אולר שוייצרי לפרוייקט שלכם

למה לקחת מעצב פנים אם אני יכול לבחור לבד את הספה ואת המנורה? למה צריך איש מקצוע נוסף אם כבר יש לי אדריכל? איך זה ישפיע על החיים שלנו? קראו מידע יקר ערך שיסביר לכם את החשיבות של עבודה עם מעצב או מעצבת פנים, ובאיזה פרויקטים כדאי לשלבם.

פינת אוכל וספריה בסלון

מעצב פנים במודיעין | עומר טל

מדריך למחפשים מעצב פנים במודיעין: מתי כדאי לקחת מעצב ומתי אין צורך? האם ההשקעה שווה ואיך זה יכול לחסוך לנו כסף? אל תתחילו פרויקט חדש לפני שקראתם את זה.

פרויקטים להתרשמות

סלון ענק מואר על ידי ויטרינה של קיר שלם - ספה, שטיח וכורסאות מול מסך. רצפת עץ רחבה.

בית פרטי במכבים

בית פרטי מכבים שיפוץ מאסיבי וכולל לבית ישן שנבנה בתחילת שנות ה-80 במכבים ועבר מהפכה של ממש: שינוי חזיתות הבית והרחבתו, יצירת מרחב שקט, נקי ועדין ויחד

שיפוץ בית פרטי

שיפוץ בית פרטי מכבים מייקאובר של החלל הפנימי על מנת לייצר תחושת חמימות וביתיות. מקום שעושה טוב. מילות מפתח: משפחתיות, אור, אינטימיות, פינוק, קן, חיוך.

דירה במכבים

יחידת דיור מכבים שיפוץ בית במכבים והמרת קומה ליחידת דיור נפרדת.  חיבור בין פנים לחוץ, תחושה של טבע קרוב במרחב עירוני. הושם דגש על החומרים ושימוש

דילוג לתוכן