עומר טל - מעצב פנים - מסביר עם הידיים קרוב לפנים

״לאורך השנים הבנתי שאין תשובות, יש רק סיפורים״

עומר טל - מעצב פנים - מסביר עם הידיים קרוב לפנים

״לאורך השנים הבנתי שאין תשובות, יש רק סיפורים״

נעים מאד,

אני עומר, מעצב פנים, הבעלים של "סטודיו עומר טל". 

מאז ומתמיד אמנות הייתה חלק מחיי. מאז ומתמיד עסקתי בציור ובפיסול. הצבעים והחומר היו חלק בלתי נפרד מחיי. החלום הגדול שלי היה להיות מעצב פנים, ולשמחתי זכיתי להגשימו.

כחלק מעבודתי, אני נפגש עם אנשים, מקשיב לסיפור ולחלומות שלהם סביב למקומות בהם הם רוצים להגשים את עצמם – בית, חלל עסקי , חלל ציבורי . התפקיד שלי הוא לתרגם את אותו סיפור ואת אותם חלומות ולהפוך אותם למציאות בהתחשב בהמון גורמים – עיצוביים, אנושיים וכלכליים.

הנחת היסוד שעיצוב החלל מספר את הסיפור של לקוחותיי, הביא אותי לפתח גישה עיצובית ייחודית – Story Styling

הגישה העיצובית שלי מתמקדת בראש ובראשונה במפגש איתכם. 

המפגש חשוב מכיוון שהוא מאפשר לי להכיר אתכם, לשמוע את הסיפור שלכם, ללמוד אודותיכם ולהבין את הצרכים והחלומות שלכם. כל אלו, יתורגמו לסביבת המחייה או העבודה שלכם בהמשך.

תהליך הבנייה או השיפוץ עשוי להיות תהליך מורכב אשר דורש  תכנון של המון פרטים תוך מעורבות וסנכרון של הרבה גורמים, אנשי מקצוע וספקים. כל אלו מזמנים לנו צמתים רבות של קבלת החלטות, כאשר ברקע תמיד קיימת מגבלת התקציב. 

לא מן הנמנע שבשלב כזה או אחר נחווה תסכול, אכזבה, כעס, נשאל את עצמנו למה נכנסנו או למה החלטנו כך ולא אחרת. 

אני מאמין, וניסיוני גם מלמד אותי, כי ליווי מקצועי, זמין וקשוב, עשוי להפוך את התהליך הזה, על כל המורכבות שבו, לנעים, חוויתי ומרגש. כמו כל מסע בחיים, גם ממסע זה נצא מעט אחרים אם נדע לעשות את הדרך בצורה נכונה. 

אחד התפקידים שלי הוא לסייע בכל התהליכים, לזהות את נקודות הכשל, להיות שם עבורכם בכל רגע ולעבור איתכם את הדרך יחד, כך שנגיע לנקודת הסיום עם תחושה של סיפוק ושמחה.

ארבעה דברים שאני רוצה לספר על עצמי:

1. קשיבות

ארבע אבנים מאוזנות על קו החוף

בשנים האחרונות אני משקיע תשומת לב מיוחדת בהקשבה לעצמי ובהתבוננות פנימה. שמתי לב שבחירות שמתקבלות מתוך קשב לאמת הפנימית הן הבחירות הנכונות. קל להתפתות להשפעות חיצוניות, ללחצים חברתיים, לחלומות הלא נכונים, אך אם עוברים את התהליך הנכון אפשר לסנן את הרעשים ולהגיע למצב נפשי שמאפשר קבלת החלטות צלולה ומדויקת.

בבואי לעצב בית, חשוב לי להיות קשוב לסיפור שלכם, ויותר מכך – שאתם תהיו קשובים לסיפור שלכם. אני משוכנע שבאופן הזה תהיו יותר מרוצים מהתוצאה. 

2. עבודה עם נוער

שלושה נערים במגרש כדורסל יושבים על הרצפה

לאחר שהשתחררתי מהשירות הצבאי, פניתי לעבודה עם בני נוער אשר מתמודדים עם בעיות רגשיות קשות. עסקתי בכך במשך 7 שנים עוצמתיות ודרמטיות ובאותה נשימה מעוררות מחשבה, רגש, ובעיקר המון אמפתיה.

קצרה היריעה מלהרחיב על אותן שנים, אך אני יכול לתמצת ולומר שהן פתחו בפני צוהר להיכרות עם נפש האדם וחידדו עד כמה למערכות היחסים בחיינו יש חשיבות להתפתחות ולחוסן שלה.  

3. אירוח

רידוד בצק פיצה עם מערוך

מאז ומתמיד אהבתי לארח במלוא מובן המילה. אחת מהאהבות הגדולות בחיי היא בישול. אני סקרן מאוד לגבי מאכלים חדשים, אוהב לנסות, להמציא וליצור. מבחינתי, אוכל טוב הוא אמנות לכל דבר: חומרים שמתחברים לכדי יצירה. אין שמח ממני לחלוק את היצירה עם אנשים שאני אוהב במקום במקום שהכי נוח לי בו – הבית.

4. פיסול וציור

יד אוחזת בצבע

אני עוסק באמנות מאז שאני זוכר את עצמי. ביקורים במוזיאונים היוו עבורי הבילוי האולטימטיבי כבר בעודני ילד. במקום לשחק בכדור בשכונה ציירתי בשמן ובאקריליק ועבדתי בחימר.

בבגרותי אני ממשיך את העיסוק באמנות: מצייר, מפסל ובונה מחומרים ממוחזרים ומעץ. בעבודתי כמעצב פנים אני מביא את ראיית האמן שבי להוספת שכבה בקבלת החלטות הקשורות לעיצוב חיים, צבע, אופי, אמירה, יצירתיות וייחודיות.